Dave Castro poslal Ryana Fischera na hanbu

033Nebo tak nějak se dá popsat to, co CrossFit HQ a Castro udělali Ryanu Fischerovi, když na YouTube zveřejnili video z kalifornských Regionálek, kde si Castro Fischera podal jako malého kluka. Co se stalo? Ryan Fischer, podle výsledků vynikající atlet z jižní Kalifornie, během závodů cítil, že mu rozhodčí dává neférově “no reps”. Došlo k nějaké slovní výměně, při které měl snad Fischer na adresu rozhodčího prohlásit, že ho zabije. Situaci klidnili ostatní rozhodčí i závodníci. Ale CrossFit HQ se z celé záležitosti rozhodlo udělat kauzu, a tak ji tu máme.

Na jiném videu, které se objevilo na You Tube, vidíme Fischera v akci a rozhodčího, co mu uděluje několik “no reps”. Je vidět, že Fischer s rozhodnutími nesouhlasí, ale jede dál. Na konci workoutu nad rozhodčím mávne rukou a dost zuří. Dojde ke slovní výměně, kterou z videa nejde poznat. Během ní mělo dojít k vyslovení oné osudové věty. Ti dva si nakonec podávají ruce, ale Castro se rozhodne celou věc řešit.

Nechá si svolat atlety i rozhodčí jako celou třídu ve škole včetně učitelského sboru, vyvolá (žáka) Fischera, nahlas přečte odstavec z Pravidel Her, který atletům zakazuje dohadovat se s rozhodčími, nechá ho, aby se zastyděl a nakonec se musí omluvit. Video je tady. A právě toto video vidí hodně lidí z crossfitové komunity jako problém.

Ačkoliv více méně každý souhlasí s tím, že Fischer se nezachoval správně (ale chápou jeho pohnutky – Fischer skončil celkově šestý a možná tento zkažený workout zabránil jeho postupu na Games), a souhlasí s tím, že Castro nebo někdo jiný udělali správně, když Fischerovi a ostatním dali jasně najevo, kde jsou mantinely chování (Fischer nebyl vyloučen), v čem podle nich střelili vedle bylo právě zveřejnění tohoto videa a Fischerovo veřejné zesměšnění. Drtivá většina diskutujících ať už na Facebooku, YouTube nebo CrossFit.com diskusním boardu je přesvědčená, že věc měla být vyjasněna, ale ponižující video nemělo být zveřejněno.

Nelze si nevšimnout rostoucí nechuti mezi diskutujícími vůči Castrovi, který se podle nich chová jako veliký šéf. Někde se i objevilo srovnání Dave Castro = Dana White (šéf UFC). Na crossfit.com boardu dostali ti největší kritici rovnou ban. Faktem je, že posouvání CrossFitu ze světa garáží a malé, zapálené komunity do světa Eurosportu a vyprodaných stadionů, tvář CrossFitu mění a dost lidí se s tím odmítá smířit. Dost těch, co zažili CrossFit dřív a mohou srovnávat. CrossFit komunitní se mění v CrossFit korporátní a ne každý krok je dobrý. Pozitivní je, že síla komunity na internetu je pořád dost veliká a každá arogance ze strany Castra nebo někoho jiného z HQ, nezůstává nepovšimnuta. A všímáme si jí i my, tady v České republice.

 

Comments

comments

Bookmark the permalink.

Comments are closed.